You guys this Challenge Butter deal at Safeway on fireย ?ย it’s so hot!ย You all know about my love for Challenge butter and to get it for just $1.50 with a digital coupon is amazing, but if you print a Challenge butter coupon from the Challenge website, you can get one for just $.50!ย That’s awesome.
Be sure to pick up 2 pounds of butter for just $1.00 each (1 for $1.50 and 1 for $.50 after coupon stack)!ย What will you bake with all this butter?ย Let us know in the comments below.
- Challenge Butter 16 oz. quarters $1.50 with theย Just for U digital store coupon, limit 2 (valid Fri-Sun)
- Print and useย $0.50/1 Challenge Butter Manufacturer Coupon
- Final price = as low as $0.50
Also stock up on Challenge Cream Cheese for just $.99 a tub or brick with coupon.
- Challenge Cream Cheese 8 oz. tub, bricks $1.99
- Print and useย $0.75/1 Challenge Cream Cheese
- Final price = $0.99
We are giving away $200 in Safeway Gift Cards on August 17th as part of a Back to School Giveaway.ย Enter to win here.
SuperSafeway is a blog devoted to helping you find the best deals at Safeway in the Denver division. ย Every week we slice and dice the ad and tell you the best deals at Safeway with and without coupons. ย For more low prices, check outย Super Safewayโsย weekly ad coupon matchupย page. Want to stay updated on the best deals? If so, make sure toย likeย Super Safeway onย Facebook, join ourย Facebook group, follow us onย Twitter,ย Instagram, orย Pinterestย and subscribe to ourย newsletter.ย Check out the latest Hyvee Ad.
* Please note โ Savings information is based on Colorado pricing and theย Safeway Coupon Policyย for the Denver Division which includes Colorado, Nebraska, New Mexico, Wyoming and South Dakota. Your market may vary. Prices may vary per location*
The Challenge Butter $0.50/1 printable coupon can be printed twice. I used two of them today and got 2 pounds of butter for $0.50 per pound (after doubling of the two coupons).
I also got two 8 oz packages of the Challenge Cream Cheese (on sale for $1.89 each in my store), for $0.89 per package after using two $0.75/1 coupons (that doubled to $1.00). All of the Challenge Cream Cheese packages at my store also had a peelie on them for $0.50 off, but this coupon specifically says it will not double.
SCORE!